Rodinné domy > Rodinný dům Sonado:

Rodinný dům Sonado je "vysněný" dvoupodlažní dům s důrazem na nízkoenergetický provoz vhodný jak pro městskou tak vesnickou zástavbu. Návrh vznikl v ateliéru architekta společně a na základě zkušeností s přímými uživateli. Jeho individualita Vám nabízí dvoupodlažní rozložení s celkovou plochou podlažní 117m².

Vstup do domu je přes zádveří. Na zádveří navazuje WC s umyvadlem, obytná část s kuchyní včetně spíže a obývacím pokojem. Z obytné části je přístup do místnosti domácích prací s kotlem pro vytápění objektu. Obytná část je orientována francouzskými okny směrem do zahrady. Obývací pokoj a kuchyň s oknem tvoří jeden prostor. V prostoru obývacího pokoje je situován krb. Z obývacího pokoje je schodištěm přístup do nadzemního podlaží. Schodiště je prosvětleno oknem. V nadzemním podlaží je umístěna ložnice, prostorná koupelna a chodba. Na protilehlé straně jsou situovány dva pokoje s okny se sníženým parapetem a šatna.

Typový projekt je možné upravit dle Vašeho přání jak rozměrově tak dispozičně, především je nutné vypracovat konkrétní cenovou nabídku. Uvedená cena za m2 je orientační, vychází z již dostupných realizací a tudíž se může změnit dle požadované specifikace.

SonadoSonadoSonado

Specifikace domu:

  • počet místností: 4+1
  • zastavěná plocha: 65 m²
  • podlahová plocha: 116,97m²
  • celková cena: 39 000,-Kč/m2 podlahové plochy, včetně DPH
  • projektová dokumentace: zdarma

Půdorys 1.NP

Sonado - 1.NP

číslo místností označení plocha m2
101 vstup - zádveří 4,08
102 obývací pokoj 28,67
103 kuchyň 6,75
104 spíž 1,50
105 WC 1,48
106 domácí práce 3,34
107 schodiště 3,61
Plocha podlaží celkem 49,43

Půdorys 2.NP

Sonado - 2.NP

číslo místností označení plocha m2
201 chodba 6,86
202 ložnice 19,51
203 pokoj 7,01
204 koupelna, WC 10,50
205 pokoj 15,26
206 domácí práce 2,66
207 schodiště 5,74
Plocha podlaží celkem 67,54

Konstrukční řešení

Konstrukční soustava domu je navržena jako podélná zděná  s keramickými stropními panely v 1.NP a se sádrokartonovým podhledem v 2.NP. Založení objektu bude provedeno na betonových základových pásech. Krov je navržen z dřevěných vazníků, OSB deska, podstřešní hydroizolace a střešní krytina  je falcovaná plechová nebo pálená taška. Na fasádě domu bude provedena kontaktní systémová izolace.

Obvodové a vnitřní stěny

Obvodové a vnitřní nosné stěny jsou navrženy z broušených cihelných bloků 300mm, Pur pěna či tenkovrstvé lepidlo v kombinaci s železobetonovými překlady s možností osazení boxu pro zaomítání jako příprava předokenních žaluzií. Příčky jsou vyzděny z broušených cihelných bloků.

Krov

Krov je navržen z dřevěných vazníků, vnitřního obkladu ze sádrokartonu a s vnější střešní krytinou – pálená taška nebo falcovaná plechová krytina s dřevěným záklopem ( střešní vazníky, OSB desky, hydroizolační pásy pro vodovzdorné podstřeší z SBS modifikovaného asfaltu a střešní krytina).

Klempířské práce

Klempířské prvky objektu jsou kompletně navrženy z Cu, TiZn, nebo Zn.

Úpravy povrchů

Vnitřní stěny jsou opatřeny sádrovou omítkou, stropy v 2.NP jsou obloženy sádrokartonovými deskami upevněnými na dvojitý kovový rošt.

Izolace

Tepelná izolace střešního pláště je tvořena minerální vlnou v min.tloušťce 300mm ukládaná na konstrukci SDK podhledu nebo technologie nástřikem PUR pěny. Tepelná izolace podlahových souvrství je z polystyrenu v min. tloušťce 80mm, soklová část fasády je navržena z polystyrenu v min. tloušťce 100mm a zbylá část fasády je izolována polystyrenem v min. tloušťce 200mm za použití zapouštěcích talířových hmoždinek.

Hydroizolace - jako izolace proti vodě a zemní vlhkosti je navržena izolace z natavovacích asfaltových pásů s hliníkovou skladbou proti radonu, hydroizolace v interiéru může být alternativně tvořena hydroizolačním nátěrem.

Okna a vnější dveře

Kvalitní eurookna s izolačním trojsklem a dvojitým těsněním dosahující tepelné prostupnosti  celého okna Uw = 0,7W/(m2.K). V nabídce napojovaná i nenapojovaná varianta. Vchodové bezpečnostní eurodveře s dvojitým těsněním a tepelnou prostupností celých dveří Ud = 0,75W/(m2.K).

Vnitřní dveře

Obložkové interiérové dveře v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Obklady

V koupelně a na WC instalovány obklady do výše dveřních zárubní /cca 2 m/, v kuchyni za kuchyňskou linkou.

Dlažby

Keramické dlaždice v kuchyni, koupelně, WC a na chodbě.

Malby

Vnitřní stěny, stropy a podhledy jsou opatřeny dvojitým nátěrem v bílé barvě.

Podlahové krytiny

Plovoucí podlaha v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Zařizovací předměty, baterie

V koupelně a na WC jsou tyto zařizovací předměty - umyvadlo, závěsné bílé WC Geberit, vana, umyvadlové a vanové pákové baterie.

Vytápění

Úsporné podlahové vytápění pomocí elektrokotle 9kW nebo odpovídajícího tepelného čerpadla. V koupelně a na WC v kombinaci s elektrickým podlahovým vytápěním pro letní provoz.

Vodoinstalace

Vnitřní rozvody vody jsou provedeny z plastových trubek včetně izolace.

Elektroinstalace

Vnitřní rozvody jsou provedeny měděnými kabely , spínače a zásuvky. TV anténní svod koaxiální, krabička pro anténní zásuvku.Telefonní rozvod do krabičky pro osazení tel. zásuvky.