Rodinné domy > Rodinný dům Ligero:

Rodinný dům Ligero je "lehký" přízemní dům se sedlovou střechou a modernistickými prvky s důrazem na nízkoenergetický provoz. Návrh , který je vhodný jak pro městskou tak vesnickou zástavbu, vznikl v ateliéru architekta společně a na základě zkušeností s přímými uživateli. Jeho originalita Vám nabízí jednobytové řešení s celkovou plochou podlažní 80m².

Vstup do domu je přes zádveří. Na zádveří navazuje obytná část s kuchyní a obývacím pokojem, které tvoří jeden prostor. Z obývacího pokoje je posuvnými dveřmi vstup do chodby,kde se nachází technologické zázemí pro ohřev vody a systém vytápění domu. Z chodby je přístup do dvou obytných pokojů, koupelny s pračkou, vanou, umyvadlem a samostatné toalety s WC. Z obytné části je přes prosklené dveře možný vstup do venkovního prostoru zahrady.

Typový projekt je možné upravit dle Vašeho přání jak rozměrově tak dispozičně, především je nutné vypracovat konkrétní cenovou nabídku. Uvedená cena za m2 je orientační, vychází z již dostupných realizací a tudíž se může změnit dle požadované specifikace.

LigeroLigeroLigero

Specifikace domu

  • počet místností: 3+1
  • zastavěná plocha: 101m²
  • podlahová plocha: 79,34m²
  • celková cena: 35 000,-Kč/m2 podlahové plochy, včetně DPH
  • projektová dokumentace: zdarma

Půdorys 1.NP

Ligero - 1.NP

číslo místností označení plocha m2
101 vstup - zádveří 4,90
102 pokoj 11,64
103 WC 2,04
104 koupelna 4,70
105 pokoj 13,40
106 chodba 6,28
107 obývací pokoj 27,72
108 kuchyň 7,18
109 spíž 1,48
Plocha podlaží celkem 79,34

Konstrukční řešení

Konstrukční soustava rodinného domu je navržena jako podélná zděná se sádrokartonovým podhledem. Založení objektu se realizuje na betonových základových pásech.Krov bude vyhotoven z dřevěných vazníků, OSB deska, podstřešní hydroizolace a střešní krytina je falcovaná plechová nebo pálená taška. Na fasádě domu bude realizována kontaktní systémová izolace.

Obvodové a vnitřní stěny

Vnitřní a obvodové nosné stěny jsou navrženy z broušených cihelných bloků 300mm, pur pěna či tenkovrstvé lepidlo v kombinaci s železobetonovými překlady a možnosti osazení boxu pro zaomítání v rámci přípravy pro předokenní žaluzie. Příčky se vyzdívají z broušených cihelných bloků.

Krov

Krov je realizován z dřevěných vazníků, vnitřního sádrokartonového obkladu a s vnější střešní krytinou – pálená taška nebo falcovaná plechová krytina s dřevěným záklopem ( střešní vazníky, OSB desky, hydroizolační pásy pro vodovzdorné podstřeší z SBS modifikovaného asfaltu a střešní krytina).

Klempířské práce

Klempířské prvky objektu jsou kompletně realizovány z Cu, TiZn, nebo Zn.

Úpravy povrchů

V přízemí jsou vnitřní stěny opatřeny sádrovou omítkou, stropy jsou obloženy sádrokartonovými deskami upevněnými na dvojitý kovový rošt.

Izolace

Tepelnou izolaci střešního pláště tvoří minerální vlna v min.tloušťce 300mm ukládána na konstrukci SDK podhledu, nebo technologie nástřikem PUR pěny. Tepelná izolace podlahových souvrství je tvořena z polystyrenu v min. tloušťce 80mm, soklová část fasády je navržena z polystyrenu v min. tloušťce 100mm a zbylá část fasády je za použití zapouštěcích talířových hmoždinek izolována polystyrenem v min. tloušťce 200mm.

Hydroizolace - jako izolace zemní vlhkosti a vodě je navržena izolace z natavovacích asfaltových pásů s hliníkovou skladbou proti radonu, v interiéru může být alternativně hydroizolace tvořena hydroizolačním nátěrem.

Okna a vnější dveře

Použití kvalitních eurooken s izolačním trojsklem a dvojitým těsněním dosahující tepelné prostupnosti  celého okna Uw = 0,7W/(m2.K). V nabídce napojovaná i nenapojovaná varianta. Bezpečnostní vchodové eurodveře s dvojitým těsněním a tepelnou prostupností celých dveří Ud = 0,75W/(m2.K). Vnitřní dveře Interiérové obložkové dveře v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Obklady

V koupelně a na WC použity obklady do výše dveřních zárubní /cca 2 m/, v kuchyni za kuchyňskou linkou.

Dlažby

Keramické dlaždice instalovány v kuchyni, koupelně, WC a na chodbě. Malby Vnitřní stěny, podhledy a stropy jsou opatřeny dvojitým nátěrem v bílé barvě.

Podlahové krytiny

Použity plovoucí podlaha v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Zařizovací předměty, baterie

V koupelně a na WC zabudovány tyto zařizovací předměty - umyvadlo, vana, závěsné bílé WC Geberit, umyvadlové a vanové pákové baterie.

Vytápění

Podlahové úsporné vytápění pomocí elektrokotle 9kW nebo odpovídajícího tepelného čerpadla. V koupelně a na WC pro letní provoz v kombinaci s elektrickým podlahovým vytápěním.

Vodoinstalace

Vnitřní rozvody vody provedeny z plastových trubek včetně izolace.

Elektroinstalace

Vnitřní elektro rozvody jsou provedeny měděnými kabely , spínače a zásuvky. TV anténní svod koaxiální, krabička pro anténní zásuvku.Telefonní rozvod do krabičky pro osazení tel. zásuvky.