Rodinné domy > Rodinný dům Caro:

Rodinný dům Caro je "milý" dům s nadzemním podlažím, sedlovou střechou a modernistickými prvky s důrazem na nízkoenergetický provoz. Návrh , který je vhodný jak pro městskou tak vesnickou zástavbu vznikl v ateliéru architekta společně a na základě zkušeností s přímými uživateli. Jeho originalita Vám nabízí dvoupodlažní řešení o celkové ploše 156m².

Vstup do domu je přes zádveří, po jeho levé straně se nachází šatna. Na zádveří navazuje chodba s bojlerem a kotlem pro vytápění objektu. Z chodby je vstup do obytné části s kuchyní a obývacím pokojem, koupelny s WC a samostatného prostorného pokoje. Z kuchyně je přímý vstup do spíže. Obytná část je orientována směrem do zahrady s francouzskými okny.Z obývacího pokoje je schodištěm přístup do nadzemního podlaží. V nadzemním podlaží je umístěna ložnice, dva rozlehlé pokoje, šatna,koupelna s WC a místnost domácích prací.

Typový projekt je možné upravit dle Vašeho přání jak rozměrově tak dispozičně, především je nutné vypracovat konkrétní cenovou nabídku. Uvedená cena za m2 je orientační, vychází z již dostupných realizací a tudíž se může změnit dle požadované specifikace.

CarocaroCaro

Specifikace domu:

  • počet místností: 5+1
  • zastavěná plocha: 101m²
  • podlahová plocha: 156,07m²
  • celková cena: 39 000,-Kč/m2 podlahové plochy, včetně DPH
  • projektová dokumentace: zdarma

Půdorys 1.NP

Caro - 1.NP

číslo místností označení plocha m2
101 vstup - zádveří 5,53
102 šatna 3,83
103 chodba 4,75
104 koupelna, WC 4,93
105 pokoj 16,20
106 obývací pokoj 28,63
107 kuchyň 10,90
108 spíž 1.91
109 schodiště 2,40
Plocha podlaží celkem 79,08

Půdorys 2.NP

Caro - 2.NP

číslo místností označení plocha m2
201 chodba 4,82
202 ložnice 17,34
203 koupelna, WC 6,46
204 domácí práce 5,89
205 pokoj 15,10
206 šatna 6,77
207 pokoj 15,86
208 schodiště 4,75
Plocha podlaží celkem 76,99

Konstrukční řešení

Konstrukční soustava domu je navržena jako podélná zděná s keramickými stropními panely v 1.NP a se sádrokartonovým podhledem v 2.NP. Založení objektu bude provedeno na betonových základových pásech. Krov je navržen z dřevěných vazníků, OSB deska, podstřešní hydroizolace a střešní krytina  je falcovaná plechová nebo pálená taška. Na fasádě domu bude provedena kontaktní systémová izolace.

Obvodové a vnitřní stěny

Obvodové a vnitřní nosné stěny jsou navrženy z cihelných broušených bloků 300mm, Pur pěny či tenkovrstvého lepidla v kombinaci s železobetonovými překlady s možností osazení boxu pro zaomítání z důvodu přípravy předokenních žaluzií. Příčky jsou vyzděny z broušených cihelných bloků.

Krov

Krov bude relizován z dřevěných smrkových trámů, vnitřního obkladu ze sádrokartonu s vnější střešní krytinou – pálená taška nebo falcovaná plechová krytina s dřevěným záklopem ( krov, OSB desky, hydroizolační pásy pro vodovzdorné podstřeší z SBS modifikovaného asfaltu a střešní krytina).

Klempířské práce

Klempířské prvky domu jsou kompletně navrženy z Cu, TiZn, nebo Zn.

Úpravy povrchů

Vnitřní stěny jsou opatřeny sádrovou omítkou, strop v 2.NP je obložen sádrokartonovými deskami upevněnými na dvojitý kovový rošt.

Izolace

Tepelná izolace střešního pláště je tvořena minerální vlnou s minimální tloušťkou 300mm ukládaná na konstrukci SDK podhledu nebo technologii nástřikem PUR pěny. Tepelná izolace podlahových souvrství je z polystyrenu v minimální tloušťce 80mm, soklová část fasády je navržena z polystyrenu v minimální tloušťce 100mm a zbylá část fasády je izolována polystyrenem v minimální tloušťce 200mm za použití zapouštěcích talířových hmoždinek.

Hydroizolace - jako izolace proti vodě a zemní vlhkosti je provedena izolace z natavovacích asfaltových pásů s hliníkovou skladbou proti radonu, hydroizolace v interiéru může být po dohodě tvořena hydroizolačním nátěrem.

Okna a vnější dveře

Montáž kvalitnách eurooken s izolačním trojsklem a dvojitým těsněním dosahující tepelné prostupnosti  celého okna Uw = 0,7W/(m2.K). Možnost výběru mezi napojovanou a nenapojovanou variantou. Vchodové bezpečnostní eurodveře s tepelnou prostupností celých dveří Ud = 0,75W/(m2.K) a dvojitým těsněním.

Vnitřní dveře

Obložkové interiérové dveře v cenové dostupnosti dle Vaší kalkulace.

Obklady

V koupelně a na WC jsou obklady instalovány do výše dveřních zárubní /cca 2 m/, v kuchyni za kuchyňskou linkou.

Dlažby

Keramické dlažba v kuchyni, koupelně, WC a na chodbě.

Malby

Vnitřní stěny, stropy a podhledy jsou zajištěny dvojitým nátěrem v bílé barvě.

Podlahové krytiny

Plovoucí podlaha v cenové dostupnosti dle Vaší kalkulace.

Zařizovací předměty, baterie

V koupelně a na WC jsou instalovány následující zařizovací předměty: umyvadlo, vana, závěsné bílé WC Geberit, umyvadlové a vanové pákové baterie.

Vytápění

Úsporné podlahové vytápění pomocí elektrokotle nebo odpovídajícího tepelného čerpadla. V koupelně a na WC zvolena kombinace s elektrickým podlahovým vytápěním pro letní provoz.

Vodoinstalace

Vnitřní rozvody vody jsou provedeny včetně izolace z plastových trubek.

Elektroinstalace

Vnitřní rozvody jsou realizovány měděnými kabely , použity spínače a zásuvky. Telefonní rozvod do krabičky pro osazení tel. zásuvky. TV anténní svod koaxiální, krabička pro anténní zásuvku.