Rodinné domy > Rodinný dům Bonito:

Rodinný dům Bonito je "pěkný" nadzemní dům s podkrovím, sedlovou střechou a modernistickými prvky s důrazem na nízkoenergetický provoz. Návrh , který je vhodný jak pro městskou tak vesnickou zástavbu vznikl v ateliéru architekta společně a na základě zkušeností s přímými uživateli. Jeho originalita Vám nabízí dvoupodlažní řešení o celkové ploše 99m².

Vstup do domu je přes zádveří, na které, po jeho levé straně, navazuje WC s umyvadlem, obytná část s kuchyní a obývacím pokojem. Z obytné části je přístup do místnosti domácích prací s kotlem pro vytápění objektu. Obytná část je francouzskými okny orientována směrem do zahrady. Obývací pokoj a kuchyň s oknem tvoří jednu místnost. V prostoru obývacího pokoje je situován krb. Z obývacího pokoje je, oknem prosvětleným schodištěm, přístup do nadzemního podlaží. V nadzemním podlaží je umístěna ložnice, prostorný pokoj, šatna a koupelna včetně WC.

Typový projekt je možné upravit dle Vašeho přání jak rozměrově tak dispozičně, především je nutné vypracovat konkrétní cenovou nabídku. Uvedená cena za m2 je orientační, vychází z již dostupných realizací a tudíž se může změnit dle požadované specifikace.

AmplioBonitoBonito

Specifikace domu:

  • počet místností: 3+1
  • zastavěná plocha: 61m²
  • podlahová plocha: 98,71m²
  • celková cena: 39 000,-Kč/m2 podlahové plochy, včetně DPH
  • projektová dokumentace. zdarma

půdorys 1.NP, základní verze

Bonito - 1.NP

číslo místností označení plocha m2
101 vstup - zádveří 5,24
102 obývací pokoj 28,67
103 kuchyň 7,57
104 WC 2,69
105 domácí práce 2,27
106 schodiště 3,48
Plocha podlaží celkem 49,92

půdorys 2.NP, základní verze

Bonito - 2.NP

číslo místností označení plocha m2
201 chodba 4,70
202 ložnice 15,37
203 koupelna, WC 6,94
204 pokoj 12,15
205 šatna 4,13
206 schodiště 5,50
Plocha podlaží celkem 48,79

půdorys 1.NP, ukázka klientské změny

Bonito - 1.NP, rozšířená verze

číslo místností označení
101 vstup - zádveří
102 obývací pokoj
103 kuchyň se spíží
104 WC
105 spíž
106 schodiště

půdorys 2.NP, ukázka klientské změny

Bonito - 2.NP, rozšířená verze

číslo místností označení
201 chodba
202 ložnice
203 pokoj
204 pokoj
205 koupelna, WC
206 schodiště

 

Konstrukční řešení

Konstrukční soustava domu je navržena zděná s keramickými stropními panely v 1.NP a se sádrokartonovým podhledem v 2.NP. Založení objektu wš provede na betonových základových pásech. Krov je navržen z dřevěných vazníků, OSB desky, podstřešní hydroizolace a střešní krytina je falcovaná plechová nebo pálená taška. Na fasádě rodinného domu bude provedena kontaktní systémová izolace.

Obvodové a vnitřní stěny

Obvodové a vnitřní stěny jsou navrženy z broušených cihelných bloků 300mm, Pur pěny či tenkovrstvého lepidla v kombinaci s železobetonovými překlady s možností osazení boxu pro zaomítání jako příprava pro předokenní žaluzie. Příčky budou vyzděny z broušených cihelných bloků.

Krov

Krov je plánován z dřevěných vazníků, vnitřního obkladu ze sádrokartonu s vnější střešní krytinou – pálená taška nebo falcovaná plechová krytina s dřevěným záklopem ( střešní vazníky, OSB desky, hydroizolační pásy pro vodovzdorné podstřeší z SBS modifikovaného asfaltu a střešní krytina).

Klempířské práce

Klempířské prvky rodinného domu jsou kompletně navrženy z Cu, TiZn, nebo Zn.

Úpravy povrchů

Vnitřní stěny jsou tvořenyy sádrovou omítkou, stropy v 2.NP budou obloženy sádrokartonovými deskami upevněnými na dvojitý kovový rošt.

Izolace

Tepelná izolace střešního pláště se skládá z minerální vlny v min.tloušťce 300mm ukládané na konstrukci SDK podhledu nebo technologie nástřikem PUR pěny. Tepelná izolace podlahových souvrství je z polystyrenu v minimální tloušťce 80mm, soklová část fasády je izolována polystyrenem v min. tloušťce 100mm a zbylá část fasády je složena z polystyrenu v min. tloušťce 200mm za použití zapouštěcích talířových hmoždinek.

Hydroizolace - jako izolace proti vodě a zemní vlhkosti bude použita izolace z natavovacích asfaltových pásů s hliníkovou skladbou proti radonu, hydroizolace v interiéru může být alternativně tvořena hydroizolačním nátěrem.

Okna a vnější dveře

Montáž eurooken s izolačním trojsklem a dvojitým těsněním dosahující tepelné prostupnosti celého okna Uw = 0,7W/(m2.K). Nabízíme napojovanou i nenapojovaná variantu. Vchodové bezpečnostní eurodveře s tepelnou prostupností celých dveří Ud = 0,75W/(m2.K) a dvojitým těsněním

Vnitřní dveře

Vnitřní obložkové dveře v cenové dostupnosti v rámci Vašeho rozpočtu.

Obklady

Obklady jsou v koupelně a na WC instalovány do výše dveřních zárubní /cca 2 m/, v kuchyni za kuchyňskou linkou.

Dlažby

Keramická dlažba v koupelně, WC, kuchyni a na chodbě.

Malby

Vnitřní stěny, stropy a podhledy jsou vymalovány dvojitým nátěrem v bílé barvě.

Podlahové krytiny

Plovoucí podlaha v cenové dostupnosti v rámci Vašeho rozpočtu.

Zařizovací předměty, baterie

V koupelně a na WC jsou instalovány tyto zařizovací předměty: vana, umyvadlo, závěsné bílé WC Geberit, umyvadlové a vanové pákové baterie.

Vytápění

Podlahové úsporné vytápění pomocí elektrokotle o výkonu 9kW nebo odpovídajícího tepelného čerpadla. V koupelně a na WC pro letní provoz v kombinaci s elektrickým podlahovým vytápěním.

Vodoinstalace

Interiérové rozvody vody jsou provedeny z plastových trubek včetně izolace.

Elektroinstalace

Vnitřní rozvody jsou realizovány měděnými kabely, instalace spínačů a zásuvek. TV anténní svod koaxiální, krabička pro anténní zásuvku.Telefonní rozvod do krabičky pro osazení tel. zásuvky.