Rodinné domy > Rodinný dům Amplio:

Rodinný dům Amplio je moderní dvoupodlažní dům s důrazem na nízkoenergetický provoz vhodný jak pro městskou tak vesnickou zástavbu. Návrh vznikl v ateliéru architekta společně a na základě zkušeností s přímými uživateli.Jeho individualita Vám nabízí dvoupodlažní rozložení s celkovou plochou podlažní 104m².

Vstup do domu je přes zádveží, na které, po jeho levé straně navazuje samostatné WC a pracovní místnost. Hlavní obytnou část domu tvoří obývací pokoj s kuchyní, z které je přímý vstup do spíže. V prostoru obývacího pokoje je situován krb. V druhém nadzemním podlaží jsou projektovány dva pokoje, ložnice a rozlehlá koupelna včetně WC.

Typový projekt je možné upravit dle Vašeho přání jak rozměrově tak dispozičně, především je nutné vypracovat konkrétní cenovou nabídku. Uvedená cena za m2 je orientační, vychází z již dostupných realizací a tudíž se může změnit dle požadované specifikace.

AmplioAmplioAmplio

Specifikace domu

  • počet místností: 4+1
  • zastavěná plocha: 61 m²
  • podlahová plocha: 103,7m²
  • celková cena: 39 000,-Kč/m2 podlahové plochy, včetně DPH
  • projektová dokumentace: zdarma

Půdorys 1. NP

Amplio - 1. NP

číslo místností označení plocha m2
101 vstup - zádveří 4,08
102 obývací pokoj 28,97
103 kuchyň 6,75
104 spíž 1,5
105 WC 1,48
106 domácí práce 3,34
107 schodiště 3,61
Plocha podlaží celkem 49,43

Půdorys 2. NP

Amplio - 2. NP

číslo místností označení plocha m2
201 chodba 4,99
202 ložnice 12,72
203 pokoj 10,88
204 pokoj 12,91
205 koupelna, WC 7,23
206 schodiště 5,5
Plocha podlaží celkem 54,23

Konstrukční řešení

Konstrukční soustava domu je navržena jako podélná zděná za použití keramických stropních panelů v 1.NP a se sádrokartonovým podhledem v 2.NP. Založení objektu je provedeno na betonových základových pásech. Krov je navržen z dřevěných vazníků, OSB desky, podstřešní hydroizolace a střešní krytiny, která bude falcovaná plechová nebo pálená taška. Na fasádě domu je provedena kontaktní systémová izolace.

Obvodové a vnitřní stěny

Obvodové a vnitřní nosné stěny jsou realizovány z broušených cihelných bloků 300mm, Pur pěny či tenkovrstvého lepidla v kombinaci s železobetonovými překlady s reálnou možností osazení boxu pro zaomítání jako příprava předokenních žaluzií. Příčky budou vyzděny z broušených cihelných bloků.

Krov

Krov bude realizován z dřevěných vazníků, vnitřního obkladu ze sádrokartonu s vnější střešní krytinou – taška pálená nebo falcovaná plechová krytina s dřevěným záklopem (střešní vazníky, OSB desky, hydroizolační pásy pro vodovzdorné podstřeší z SBS modifikovaného asfaltu a střešní krytina).

Klempířské práce

Klempířské prvky domu jsou kompletně navrženy z Cu, TiZn, nebo Zn.

Úpravy povrchů

Vnitřní stěny jsou opatřeny sádrovou omítkou, stropy v 2. nadzemním podlaží jsou obloženy sádrokartonovými deskami upevněnými na dvojitý kovový rošt.

Izolace

Tepelná izolace střešního pláště je tvořena minerální vlnou v min.tloušťce 300mm uložené na konstrukci SDK podhledu nebo technologií nástřiku PUR pěny. Tepelná izolace podlahových souvrství je z polystyrenu v minimální tloušťce 80mm, soklová část fasády je izolována z polystyrenem v min. tloušťce 100mm a zbylá část fasády je navržena z polystyrenu v minimální tloušťce 200mm za použití zapouštěcích talířových hmoždinek.

Hydroizolace - jako izolace proti vodě a zemní vlhkosti je použita izolace z natavovacích asfaltových pásů s hliníkovou skladbou proti radonu, hydroizolaci v interiéru je možno alternativně tvořit hydroizolačním nátěrem.

Okna a vnější dveře

Instalujeme eurookna s izolačním trojsklem a dvojitým těsněním dosahující tepelné prostupnosti  celého okna Uw = 0,7W/(m2.K). Nabízíme napojovanou i nenapojovanou variantu. Vchodové kvalitní bezpečnostní eurodveře s dvojitým těsněním a tepelnou prostupností celých dveří Ud = 0,75W/(m2.K).

Vnitřní dveře

Obložkové vnitřní dveře v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Obklady

V koupelně a na WC jsou obklady instalovány do výše dveřních zárubní /cca 2 m/, v kuchyni za kuchyňskou linkou.

Dlažby

Instalace keramické dlažby v kuchyni, na chodbě, koupelně a na WC.

Malby

Vnitřní stěny, podhledy a stropy jsou opatřeny dvojitým bílým nátěrem.

Podlahové krytiny

Plovoucí podlahová krytina v cenové dostupnosti dle Vašeho rozpočtu.

Zařizovací předměty, baterie

V koupelně a na WC instalujeme tyto zařizovací předměty - umyvadlo, vanu, závěsné bílé WC Geberit, umyvadlové a vanové pákové baterie.

Vytápění

Instalace úsporného podlahového vytápění pomocí elektrokotle 9kW nebo odpovídajícího tepelného čerpadla. V koupelně a na WC je použita kombinace s elektrickým podlahovým vytápěním pro letní provoz.

Vodoinstalace

Vnitřní rozvody vody jsou provedeny z plastových trubek včetně izolace.

Elektroinstalace

Vnitřní rozvody jsou provedeny měděnými kabely , spínače a zásuvky. TV anténní svod koaxiální, krabička pro anténní zásuvku.Telefonní rozvod do krabičky pro osazení tel. zásuvky.